Vragen? Bel 06 – 160 749 53 of mail mij info@jarnoduursma.nl

Vragen? Bel of mail mij

Lezing: De toekomst van werk

De toekomst van werk houdt ons allemaal bezig. Wordt ons werk overgenomen door kunstmatige intelligentie? Je hoort het in deze interessante, wervelende en compacte lezing. Vol voorbeelden, bespiegelingen, vragen en antwoorden. Ik ben van oorsprong afkomstig uit de sector arbeidsmarktbemiddeling, loopbaanbegeleiding en heb dus niet alleen affiniteit met ‘de toekomst van werk’, maar ook deskundigheid op dat gebied. Daardoor worden mijn lezingen over de toekomst van werk altijd hoog beoordeeld.

Onderwerpen Lezing

Vragen die onder andere worden beantwoord tijdens deze lezing: 

Vragen die onder andere worden beantwoord tijdens deze lezing:

  • Wordt ons werk overgenomen door AI-systemen of robots?
  • Hoe gaan we om met kunstmatig intelligente systemen die taken van ons kunnen overnemen?
  • Welke taken worden aangevuld of volledig overgenomen door slimme AI-software?
  • Wat wordt de impact van AI en digitale technologie op ons werk?
  • Hoe ziet ons werk eruit over 10 jaar, in een wereld waar AI centraal staat?
  • Waar zijn AI-systemen helemaal niet goed in?
  • Wat gaat logischerwijs worden overgenomen door AI-technologie? En wat niet?
  • Welke vaardigheden willen we als mensen behouden? Is dat terecht?
  • Wat wordt de rol van ons als mens in een steeds sneller veranderende AI-gedreven wereld?
  • Wat zijn banen die blijven bestaan, en welke nieuwe banen zullen dankzij AI ontstaan?
  • Welke TWEE stappen moet je morgen nemen om relevant te blijven op de arbeidsmarkt van de toekomst?

Inspirerende lezing over de toekomst van werk

Dat fysieke robots ons werk overnemen is logisch en vaak handig. Taken die saai, vies en gevaarlijk zijn laten we met een gerust hart over aan het groeiende leger van robots.

Maar ook ons denkwerk wordt overgenomen. Alle cognitieve werkzaamheden waarover je niet meer dan een seconde hoeft na te denken worden in de toekomst overgenomen door intelligente systemen. Door de digitalisering en nieuwe ontwikkelingen zoals kunstmatige intelligentie, robotica, cloud computing, mobiel internet, platformen, het Internet of Things, sensoren en steeds krachtiger computers wordt onze omgeving steeds intelligenter. Dit gaat ook zijn impact hebben op de arbeidsmarkt.

In hoog tempo komen er bijvoorbeeld kunstmatig intelligente systemen op de markt die werkzaamheden overnemen die gebaseerd zijn op waarneming. Ze kunnen dat beter en sneller dan mensen. Een systeem is nooit moe, hoeft niet op vakantie en kan veel sneller en accurater data genereren en resultaten produceren dan mensen. Technologie krijgt dus ogen om te zien. Camera’s uitgerust met kunstmatig intelligente software kunnen zaken uit de fysieke wereld detecteren, classificeren en analyseren. Kunstmatig intelligente software wordt steeds slimmer. Is steeds bijvoorbeeld ook steeds beter in staat om een simpele vorm van conversatie te houden in een klantenservice omgeving.

Er zijn zaken die we sowieso moeten overlaten aan intelligente systemen. Maar we moeten er ook over nadenken wat we als mensen zelf willen blijven doen. We moeten op zoek naar het perfecte teamwork tussen mens en machine. Dat heeft de toekomst.

Kenmerken Lezing Jarno

  • Energiek en inspirerend
  • Compact en prettig tempo
  • Begrijpelijk uitgelegd voor iedereen
  • Nuchter en gezond kritisch
  • Veel voorbeelden

Mijn meest recente lezingen:

  • Inspirerende online sessie voor thuiswerkende medewerkers. (Marketing)
  • Online congres over innovatie met alle stakeholders. (ICT en Publieke Dienstverlening)
  • Online medewerkersbijeenkomst over digitale transformatie. (Zakelijke Dienstverlening)
  • Europese bijeenkomst over de frontlinie van technologie en patenten. (Europees Non-profit)
  • Aftrap strategisch plan voor komende 5 jaar. (Woningbouw)
  • Aftrap Heidag management. (ICT dienstverlener)
  • Online paneldiscussie: technologie en corona. (Financiele Dienstverlening)

Als spreker voor je (online) event.

Vertel mij iets over je bedrijf, je medewerkers, je relaties, je doelstelling en ik zorg voor een inspirerende, motiverende lezing. Wil je relaties samenbrengen, je medewerkers online inspireren, een aftrap doen voor een creatieve sessie, een ‘online energyboost’ geven of met het managementteam een strategisch plan maken? … Vul dan het contactformulier in en ik neem snel contact met je op.